Kader değil, dönüm maçı


Lige kötü başlangıç yaptık. Gençlerbirliği karşısında aldığımız galibiyet ilk puanlarımız olsa da, özellikle ilk devre oynadığımız futbol felakete yakındı.


Bu hafta ise Fenerbahçe’ye konuk oluyoruz. Kadıköy’de yakın tarihte çok güzel zaferlerimiz oldu. Neden bir yenisini daha elde etmeyelim…


Takıma baktığımızda yeni oyuncuların birbirleri ile kaynaşamama sorunu artık ortadan kalkmıştır. Neredeyse 20 gündür beraber idman yapıyorlar, maçlara çıkıyorlar.


Artık bu mazeret ortadan kaldırılmalı.


Kadroya baktığımızda iki koyu defansif ön libero Faty ve Hosogai takıma hücum anlamında katkı vermiyor.


Böyle olunca topu rakip kaleye götürme işi önde oynayan dörtlüye ve defanstan şişirilen uzun toplara kalıyor.


Sol tarafta Emre’nin ileri çıkışları geçen sezona oranla bal yapmayan arı görünümünde. Sağ kanattan ise ne Erdem ne de Advincula ile hiçbir destek göremedik.


Son maçta forvet arkasında atakları yönlendirmesini beklediğimiz Jorquera olumlu pas dahi yapamayınca Macar yıldız sorumluluk alıp Sercan ile birlikte galibiyeti getirmişti.


Cezası biten Josue bu maçta en önemli kozumuz olacak. Her ne kadar performansını yeterli bulmasak ta, Josue bu takımın beyni olacak tek oyuncu.


Evet maç çok kritik.


Bu maçtan alınacak kötü sonuç Bursaspor’un ligdeki kaderini belirlemeyecek. Fakat hem taraftar hem de rakiplerdeki Bursaspor resmini net şekilde çizecek.


İlk 4 haftada Trabzonspor’da dahil şampiyonluk yarışı içinde olacak takımlarla karşılaşmadık. Ki yenildiğimiz iki takım Trabzonspor ve Başakşehir belki de Avrupa Ligi yarışında olacağımız takımlar.


Fenerbahçe maçı bu açıdan önemli.


Şampiyonluk iddiası bulunan bir takıma karşı deplasmanda nasıl mücadele edeceğiz, bu maçta onu göreceğiz.


Kader maçımız olmasa bile bu maç kesinlikle dönüm maçı olacak.


Bu virajda tabelada kötü sonuç olsa dahi, pozitif futbol ve geleceğe umut vermesi benim için yeterli olacaktır.


Tarık Tarım 

Bursa Haber Gazetesi 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 424