Son Şans


Fenerbahçe maçı öncesinde yazdığım yazıda “Kader değil, dönüm maçı” demiştim. Sıraladığım maddeler ile maçın öneminin hayati olmadığını, fakat gösterilecek performansa göre geleceğe bakışımızı şekillendireceğimizi belirtmiştim.


Nitekim bugün gelinen noktada Fenerbahçe maçında ortaya konulan oyun Eskişehir maçını ‘kader’maçı haline getirdi.


Peki kimin kaderi?


Ertuğrul Sağlam
’ın mı, yönetimin mi?


Yeni
 kurulan takım, yeni bir hoca, kısmen yeni bir yönetim


Hepsinin uyum süreci olacağını biliyorduk ve hoşgörü ile bekledik.


Süper Kupa
 dahil 6 resmi maçta ite kaka Gençlerbirliği karşısında bir galibiyet ve Gaziantepspor maçı dışında direnişsiz teslimiyetle 5 acı mağlubiyet.


Geldiği gün: “Şehrin beklentisini, geçmişte yaptığımız hataları, neler yapmamız gerektiğini biliyoruz” cümlelerini kullanan Ertuğrul Sağlam, bu 3 önemli mesajının bir tekini bile bu periyotta sahneleyemedi.


Şehrin beklentisi;
 hücum futbolu oynayan, kaybetse de zevk veren taraftarını heyecanlandıran Bursaspor izlemek.


Geçmişte yapılan hatalar;
 oyuncu değişiklikleri ve oyuncuların mevkileri üzerinde yapılan anlamsız oynamalar. Hazırlık paslarının fazla tutulup, kaos pozisyonlar dışında gol atmanın imkansız olduğu sıkıcı ve uyutan futbol.


Peki neler yapmanız gerekirdi; 
ofansif gücü bu kadar yüksek olan bir takımın stoper gibi oynayan ve sadece kesicilik yaparak hücuma sıfır katkı ile oynayan çift ön libero inadından vazgeçip, oyunu topun arkasında kendi sahanızda değil topla birlikte rakip yarı alanda bulunmanız.


Ertuğrul Hoca’nın söylediği 3 önemli madde ve yapması gerekenler yerine yapmadıkları az çok futbol bilgimizle herkesin ‘onaylayacağı’ şekille bunlardır.


Eskişehirspor
 maçı artık ‘kader’ maçı oldu.


Bu maçta skor önemli değil, oynanacak kötü ve korkak futbol camianın sabrını taşıracaktır.


Şampiyonluğun ardından bolca kredisi olan Ertuğrul Sağlam, ikinci Bursa macerasında kredisinin sonuna geldi.


Bu maçın ardından iki haftalık bir milli maç arası var. Geçen haftalarda verilen aranın milli takımlarda çok sayıda oyuncu olması nedeniyle bir işe yaramadığını düşünürsek, bu arada da kaynaşmanın hızlandırılması sağlanamayacağından, kan değişikliğinin tam vakti olacaktır.

 

 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 392