• Ana Sayfa
  • »
  • Teşekkürler Şenol Güneş, Hoş geldin Ertuğrul Sağlam

Teşekkürler Şenol Güneş, Hoş geldin Ertuğrul Sağlam


Acısıyla tatlısıyla sona eren sezonun ardından hesaplar şaştı, sevinçler yerini üzüntükızgınlık vekeşkelere bıraktı.


Sezon boyunca taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan, ligin en fazla gol atan takımı olan Bursaspor, son maçlarda biraz şanssızlık biraz bencillik yüzünden daha fazlasını hak etmesine rağmen lig dördüncülüğü ve kupa zaferini gerçekleştiremedi.


Her şeye rağmen oyuncu grubuna, başta Teknik direktör Şenol Güneş ve kurmaylarına, ayrıca sezon boyunca takımın başarısı için az-çok katkı veren ve şuan yönetimde bulunmayan eski yöneticilere teşekkürler.


Yeni bir sayfa açılıyor Bursaspor’da.


Sayfanın başrol oyuncusu tanıdık bir isim: Ertuğrul Sağlam.


Öncelikle hoş geldin Ertuğrul Hoca.


Geçmiş 4 senede birlikte yaşadığımız mutlu günler hatırına Bursa’da ciddi bir kredisi var Ertuğrul Sağlam’ın.


İlk olarak görüşülmeye başlanıldığında ve bu basına yansıdığında herkesin kafasında beliren tek soru vardı: “Acaba Ertuğrul Hoca hatalarından ders çıkardı mı?”


İlk açıklamasını kulüp televizyonuna yapan Ertuğrul Sağlam, kullandığı cümleler ve ses tonuylageçmiş hatalarının farkında olduğunu ve bunları tekrarlamamak için yoğun çaba sarf edeceği mesajını verdi.


Özellikle Bursaspor’dan ayrıldıktan sonra Eskişehir macerasında yıldızının ışığını söndürdüğünüfark eden Sağlam, Bursaspor ile tekrar parlamayı hedeflediğini belli etti.


Benim Ertuğrul Hoca’dan duymak istediklerim tam da bunlardı.


Geçmişte eleştirdiğimiz oyuncu tercihlerioyuncu değişiklikleri, skoru korumaya yönelik topun ayakta tutulması ve bol pas futbolunu ilerleyen günlerde izlediğimiz takdirde yine eleştirilerin hedefnoktası olacağını bilmesi gerekir.


Bugünlerde 2014-2015 sezonunun genel istatistiklerine baktığımızda bireysel anlamda bir çok oyuncumuz ilk sıralarda yer alıyor.


Gol kralı Fernandao, Asist krallığında Volkan Şen, ceza sahasına topla en çok giren oyuncu Volkan Şen, uzaktan isabetli en çok şut çeken Josue, hücumda en fazla top kazanan Belluschi, en fazla isabetli şut çeken Fernandao…


Ertuğrul Sağlam
 dönemindeki Bursaspor’a baktığımızda, bireysel performanslardan ziyade takım oyunu ön plana çıkıyordu.


Çoğu istatistikte Bursasporlu oyuncuları göremesek bile, takım halinde listelerin üst sırasında bulunuyorduk.


Bugün baktığımızda ligin en fazla gol atan ve keyif veren takımı, aynı zamanda takım ve bireysel savunmanın azizliğinden yediği goller neticesinde ligi önemli bir noktada bitiremedi.


Bunu Şenol Güneş-Ertuğrul Sağlam karşılaştırması olarak vermek istemiyorum ama, Şenol Güneş döneminde takımın başarısında ve başarısızlığında bireysel performanslar ön plana çıktı.


Ertuğrul Sağlam ile birlikte bireysellikten uzak, takım halinde hücum ve savunma anlayışının takıma tekrar kazandırılacağı ve skoru tutmayı becerebilen bir Bursaspor izleyeceğimize şimdiden eminim.


Yeni sezonda; Bursaspor’un ve Ertuğrul Sağlam’ın tekrar yükselişe geçeceğini tahmin etmek çok da zor olmasa gerek.

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 342