Yetersiziz


Geçen sezon sahaya yansıtılan kusursuz hücum futbolunun karşılığını bol golle alıp, az da olsa tribünlere gelen taraftarlara güzel dakikalar yaşatan Bursaspor’un izleri şimdilik yok.


Gol rekoru kıran Bursaspor, Uefa Avrupa Ligi Ön Eleme Turu’nda 210 dakikada gol atma başarısı gösteremeyip elenmişti.


Şu ana kadar alınamayan hücum tadının lig maçlarında aşılabileceğini bekleyebiliriz.


Ama bazı gerçek(!)lerden de bahsetmeden geçmeyelim…


Ertuğrul Sağlam
’ın defansif anlayışının ağır basması, takımda hücum gücünü sırtlayan en önemli oyuncunun boşluğunun doldurulamamış olması, topu ileriye taşıyan oyuncuların kafalarınıntransferden dolayı karışık olması…


Almanya kampında oynanan 2 hazırlık maçı var elimizde takım adına fikir elde edebilmek adına. Bu maçlarda görünen net fotoğraf: bedeni sahada aklı transferinde olan oyuncular takıma zarar veriyor.


Maalesef kafaları bulanık…


Bursaspor’a faydadan çok zarar verme potansiyelindeler ve bu süreç sağlıklı atlatılamazsa maçlarda bol bol kademe hatalarıkasıtlı dirsekler, hakemle didişmekten görülecek kartlardan dolayı çıldırır dururuz.


Hazırlık maçlarından çıkan sonuçları incelemeye devam ettiğimizde, net olarak görünen bir diğer fotoğrafta da Bursaspor formasını giyecek kapasiteye sahip olmayan futbolcuların sayısının fazlaolması can sıkan bir durum.


Gidenlerin yeri henüz doldurulamadı.


Geçen sezondan eksik olan kaleci ve defans takviyesi bir nebze yapılmış olsa da, özellikle Belluschive Fernandao’nun boşluklarını onları aratmayacak takviyelerle doldurmalıyız.


Şimdilik karamsar bir tablo çizmiş olsakta, yazının başında belirttiğim gibi gol rekorları kırmış bu takım Chikhura maçlarında 210 dakikada gol pozisyonuna bile girememişti.


Futbolda şans faktörü çok önemli ve takım havaya girdiğinde iyi sonuçlar ardı ardına gelebiliyor.


Bu süreci en iyi şekilde değerlendirip en azından kondüsyon sıkıntısı çekmemek adına yüklemeleri tam yapmamız artı olarak hanemize yazılacaktır.

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 392