Zulme sessiz kalma


Çok canımız yandı. Yeter artık…

 Karabükspor maçında Ali Palabıyık ve ekibinin katledişiyle başlayan operasyon, Gaziantepspor deplasmanında Hüseyin Göçek’in körebe oyunuyla devam etti. Konyaspor deplasmanında Mustafa İlker Coşkun’un gözünün önündeki ameliyata kayıtsız kalışına, Galatasaray maçında Fırat Aydınus tüy dikti. Yetmedi… Gençlerbirliği ile evimizde oynadığımız maçta her iki takımı da çileden çıkaran Hüseyin Göçek, zihnindeki çatışmadan etkilenecek olmalı ki Gençlerbirliği’nin net penaltısını ver(e)medi. Sonrasında malum Beşiktaş maçı. Mustafa Kamil Abitoğlu’nun son dakika uydurmasıyla canımız yine yandı. Ve son olarak Ç.Rizespor maçında yine Mustafa İlker Coşkun’un, hiç bir saygınlığı kalmayan, taraflı tarafsız herkesin adaletinden şüphe ettiği Türk hakemliğine darbesini izledik. 

Yeter artık… 1+2+1+2=8 puan… Bugün 42 puanla, şampiyonluk yarışının içinde olması istenilen 3 takımın ensesinde nefesimizi hissettirip, açık ara en iyi futbolu oynayarak son haftalara kadar şampiyonluk şansımızı sürdürebilirdik. Olmuyor işte.. Yıllardır Türk hakemleri kafasına göre maç yönetiyor. Pozisyonları forma renklerine göre yorumluyor. Bunun sonucunda da yayıncı kuruluş, futbolu yönetenler, çok ağlayanlar, başarıları masa başında kazanmaya alışmış takımlar, 15 takımın piyon olduğu Süper Lig’de istediği gibi at koşturuyor.

 Adının Süper olduğuna bakmayın. Saha dışında yapılan onca pis işlere, saha içinde silahı düdük olan tetikçilerde destek verince ortaya REZİL bir lig çıkıyor. Ki bu REZİL Lig, meyvelerini uluslararası alanlarda hemen gösteriyor. Bugün milli takım FIFA Dünya sıralamasında 52.ci, ligde binbir türlü destekle esip gürleyen takımlar UEFA Kulüpler sıralamasında en iyisi 41.ci sırada bulunuyor. Bugün bir Cüneyt Çakır olmasa Avrupa arenasında düdük çalacak hakemimiz bile yok. Bu düzen hemen değişir mi bilinmez ama, böyle yürümeyeceği de aşikar ortada. İsyan sesleri Anadolu’nun her köşesinden yükselmeye devam ediyor. Ateşe karıncalar bile su taşırken, bu teröre sessiz kalan her türlü ezilmeyi hak eder. 

 Bursa Haber Gazetesi 
 Tarık Tarım
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 380